Csak ne a Fidesz hozzon ítéletet!

2016. február 03. 08:53

Mit lép erre a kormánypárt? Hát persze, hogy ezerrel belerongyol a bíróságokba. Hiszen olyan a közhangulat, azt kell meglovagolni a pillanat uralásán keresztül.

2016. február 03. 08:53
Dévényi István
Válasz.hu

„Sajnos semmi különös. A Hagyó-üggyel a kezdetektől foglalkozó Bódis András már megírta, hogy a Hagyó-ügyből nem is lehetett más, csak ez, olyan munkát végeztek a mélyen tisztelt hatóságok. El a kezekkel a bíróságtól! – címmel jelent meg az anyag, pedig hol volt még akkor a szombati rémületes Németh Szilárd.

A vörösiszap-katasztrófa ítélethirdetésekor pedig, közel kétszáz tárgyalási nap után a bíró elmondta, mi van: egyszerűen nem azokat vádolták meg, akiket kellett volna, így fordulhatott elő, hogy tíz ember felfoghatatlanul szörnyű halálának most nincs konkrét felelőse.

Szóval van két bírói ítéletünk, amely kiveri a társadalmi biztosítékot, de nem a bíróság hibája miatt. Mit lép erre a kormánypárt? Hát persze, hogy ezerrel belerongyol a bíróságokba. Hiszen olyan a közhangulat, azt kell meglovagolni a pillanat uralásán keresztül.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 214 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Valodi
2016. augusztus 29. 10:35
Igaz! De azért nem érdekes a jelenség? Az ügyészségek a legnagyobb közfigyelmet kiváltó ügyekben rendre hibáznak, a politikusok meg a köznépet hergelve ordítva szidják a szakmai bíróságokat... amik ugye hülye törvényekből és idétlen vádakból kénytelenek dolgozni! De a közhangulat megvan: leváltani a ballib bíróságokat!
anegy_
2016. április 29. 20:48
harcossá vált a fiú. mióta a főnöke nem a kedvenc." erőlködik a Szabadfogás közérdekű iszapbirkózásban a silány megmondóemberekkel ott középen, mint vita-vezető. Lementek "gagyiba" ott Lajosnál!
bini
2016. április 13. 03:43
Az eddigi tapasztalatok szerint, mint általában mikor a nagy nagy függetlenségre hivatkozó intézmények itélkeznek s odáig jutnak el, hogy Ők még a társadalomtól az államtól is függetlenitik magukat és szubjektiv döntéseket hoznak ami mögött általában személyes motiváció áll(exisztenciális, politikai) amitől mivel emberből van nem tud elvonatkoztattni, s úgy értelmezi a törvényt ahogy épp akarja. Ez a legfeltünöbb mikor az Aélotmány Biroság vizsgálja egy törvény alkotmányoságát az Alaptörvényben meghatározott modon akkor a többségi döntés alapján még nem volt olyan, hogy a leirt konkrét törvényt azonosan értelmezték volna. Minden esetben több ellenvélemény sőt az ellenvéleménxek is sok esetben más indoklással van ellátva. Ezért téves a Kuria és a Birói Tanács vezetőjének azon nyílatkozata, hogy Bírót nem lehet számonkérni egy-egy Itélete kapcsán, mivel ezzel még nagyobb lovat adnak a Biroknak, Birói Tanácsoknak arra, hogy a zavarosba halászanak és ne igazságot szolgáltasanak szembemenve a jogalkotó(Parlament) eredeti szándékával ami úgye a legmagasabb szintü népképviselet és Törvényhozó. Ha már annyira a korrupció elleni harc mindenkinek az elsőszámú furkosbotja akkor legelöszőr pont az igazságszolgáltattásnál kellene kezdeni a tisztulást ahol az Ügyészek-Birok-Ügyvédek egy-egy vádemelésnél milyen kapcsolatban is állnak személyükben.( családok több generáció mikor mind a három elvileg ellenérdekelt intézménynél tevékenykednek). Mindenkinek fígyelmébe ajánlom, hogy bizonyos sőt általában politikát és gazdaságot érintő ügyekben valahogy mindig azonos Birói Zanácsok és ügyvédek bukkanak fel s legtöbb esetben ezekhez köthetők a botrányos Itéletek amelyek a társadalom felháborodását váltják ki. Azért ezen el kéne gondolkodni.
Berecskereki
2016. február 07. 21:35
"Csak ne a Fidesz hozzon ítéletet!" majd Bódis András és Dévényi István meghozza. Köszönjük Emese.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!