Habonyodalom

2013. március 18. 09:07

Egy miniszterelnöki tanácsadó megítélésében nem csak az játszik szerepet, hogy a tevékenységével összefüggésben mit (nem) tesz, hanem az is, hogy esetleg problémamegoldásként megfelelő módszernek tekinti-e fizikai fölénye kihasználását.

2013. március 18. 09:07
Hidvégi Fanny
A TASZ jelenti

Fogadjuk el kiindulási pontként, hogy Habony Árpád, miniszterelnöki tanácsadó, köteles tűrni magánszférája korlátozását és így egyes személyes-, akár bűnügyi adatainak nyilvánosságát is. Van-e ennek határa? Igen, egy politikai közszereplőnek is vannak olyan személyes adatai, melyek bizalmasságához nagyobb érdek fűződik, mint azok nyilvánosságához. Kétségkívül ilyen lehet egy betegség, a szexuális szokások, a családi karácsonyi menü stb. Az információszabadság törvény közérdekből nyilvános adatnak minősíti a közfeladatot ellátó személyek olyan adatait, melyek összefüggenek a közfeladat ellátásával. Azonban egy miniszterelnöki tanácsadó megítélésében nem csak az játszik szerepet, hogy a tevékenységével összefüggésben mit (nem) tesz, hanem az is, hogy esetleg problémamegoldásként megfelelő módszernek tekinti-e fizikai fölénye kihasználását (a nyílt utcán bántalmazott egy házaspárt, ezért ítélték el). Vitatható módon ugyan, de más országokban szexbotrányokba is szokás belebukni, holott az orális szexnek – egy hivatást leszámítva – nem sok köze van ahhoz, hogy valaki a hivatalát megfelelően látja-e el. Hozzátesszük, hogy egy ilyen típusú eseménynek is más lehet a megítélése egy olyan politikus esetében, aki konzervatív családi értékekkel kampányol.

Lehet arról vitatkozni, hogy ki a közszereplő, mit jelent az információs önrendelkezési jog, hol húzódik a határ a bizalmasság és a nyilvánossághoz fűződő érdek között, de az fel sem merül, hogy egy egyszerű, civil polgár bűnügyi adatai ne lennének védendőek. Bennünk nem merült fel, másban igen. Habony ügyvédje ugyanis egy nyilatkozatában emlegeti az ügyfelét feljelentő házaspár viselt dolgait. Ennek fényében különösen bájos, hogy a Habony büntetőügyével foglalkozó szerkesztőségek kaptak egy levelet a tanácsadó jogi képviselőjétől, melyben arra figyelmezteti őket, hogy a Narancsban megjelent hír közlése jogi következményeket vonhat maga után. Kérdés, hogy az újságírók ezután jól megnevelt gyerekek módjára viselkednek-e, és egy sort sem írnak többet az esetről, vagy megmaradnak a közügyek nyilvánosságát őrző és védő watchdog szerepében.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2013. március 18. 21:49
"...oszt mé'?..." - kérdi, hogy egy miniszterelnöki tanácsadó megítélésében miért nem CSAK az ilyen minőségében kifejtett tevékenysége, hanem egyéb, a munkavégzésére IS jellemző tulajdonságokról árulkodó tények is fontosak lehetnek. Hát azé', mert hatalom van a kezében, ráadásul mert rajta nem is számonkérhető hatalom. Olyan névtelen, rejtett hatalom, mely viszont sok ember életét befolyásolhatja. Aztán, mert egy olyan embernek tartja a gyertyát, aki éppen a nemzetét hágja meg sunyi módon, hátulról, és erőszakkal. Étdekes, hogy ilyenkor ki is az, aki nyálcsorgatva a sorára vár...
janika
2013. március 18. 17:16
A Fidesznek Habonyt tehetségtelensége miatt már rég el kellett volna küldenie ,de a botrány után mindenképpen. Minősíti őket,hogy nem tették meg.(Nem a TASZ előtt, minden józan választópolgár előtt.)
az imaszoba forgatómotorja
2013. március 18. 16:19
kedves TASZ-FannY a neved írásmódja is törvénysértő, így nem lehet anyakönyvezni a neved fanny the pretentious cocks.cker
az imaszoba forgatómotorja
2013. március 18. 16:19
"megítélésében nem csak az játszik szerepet" oszt mé? mi lesz így az egyenlő bánásmóddal, vagy akár a törvény előtti egyenlőséggel kedves TASZ-faszok és -fapinák
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!