Szijjártó: A 7-es cikk szerinti eljárás, politikai zsaroló eszköz Magyarországgal szemben

2021. június 21. 15:43

Az eljárás, ahogyan és amilyen hosszan zajlik, lebuktatja azokat, akik az eljárást folytatják – mondta a miniszter.

2021. június 21. 15:43
null

Az uniós szerződés 7-es cikke szerinti az eljárás nem a tényekről szól, hanem politikai, zsarolási eszközt jelent Magyarországgal szemben – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Luxembourgban, az európai uniós tagországok külügyminisztereinek egynapos találkozóján.

Szijjártó Péter arra reagált, hogy az általános uniós ügyekkel foglalkozó miniszterek keddi, luxembourgi ülésén meghallgatásokat fog tartani az uniós szerződés 7-es cikke szerinti eljárásokkal kapcsolatban a jogállamiság lengyelországi helyzetéről és az unió értékeinek magyarországi érvényesüléséről.    

A miniszter magyar újságíróknak az ülés szünetében nyilatkozva kijelentette: az eljárás, ahogyan és amilyen hosszan zajlik, lebuktatja azokat, akik az eljárást folytatják. Az eljárás politikai zsarolási eszköz, ha ugyanis bárki a tényekről akart volna vitatkozni, már rég vége lenne – hangsúlyozta.    

Kiemelte: ismert Magyarország álláspontja, ugyanis minden feltehető kérdést megválaszolt, az eljárás lezárható. Erről szavazni kell, és a szavazás eredménye alapján lehet továbbmenni – közölte.    

„Nyilvánvaló számukra, hogy nem tudják megnyerni a szavazást, mert egyhangúság kell hozzá, és az Európai Unió mind a 27 tagállama nem fogja elítélni Magyarországot” 

– fogalmazott.    

Kijelentette azt is, nyilvánvaló az összefügés a politikai zsarolási eszközt jelentő eljárás és a jövő évi magyarországi választások között. Az eljárás egy újabb eszköz a liberális fősodor számára ahhoz, hogy megpróbálja befolyásolni a magyar parlamenti választásokat – mondta. Nem ez az egyetlen, nem ez az első kísérlet a jövő évi választások befolyásolására, nyilván lesz még más is – tette hozzá.    

Arra vonatkozóan, hogy a keddi tanácsülés témái között lehet a magyar pedofilellenes törvény elfogadása is, Szijjártó Péter azt mondta: „nincs az a világ, hogy nekünk brüsszeli bürokraták, vagy nyugat-európai liberális politikusok mondják meg, hogy megvédhetjük-e a gyerekeinket vagy sem”.    

Kijelentette: a magyar gyerekek megvédése a magyar törvényhozás joga és felelősége. A magyar törvényhozásnak kizárólag a családoknak és a szülőknek szabad megadnia azt a jogot, hogy dönthessenek saját gyermekeik neveléséről. A magyar gyerekek megvédése nem a nyugat-európai liberális politikusokon és brüsszeli bürokratákon múlik.

„A magyar gyerekek megvédése jogunk és kötelességük”

– tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.

(MTI)

Címlapképen: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és belga hivatali partnere, Sophie Wilmes beszélget az uniós tagországok külügyminisztereinek találkozóján Luxembourgban 2021. június 21-én.

Kép forrása: MTI/EPA/Reuters pool/Johanna Geron

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pipas 3
2021. június 21. 17:39
Egyszerűen és érthetően elmondta a külügyminiszter úr a magyar nép többségének a véleményét! Köszönöm!
night watch
2021. június 21. 16:37
"nyilvánvaló az összefügés a politikai zsarolási eszközt jelentő eljárás és a jövő évi magyarországi választások között. Az eljárás egy újabb eszköz a liberális fősodor számára ahhoz, hogy megpróbálja befolyásolni a magyar parlamenti választásokat" A magyarbaxtatás Orbán malmára hajtja a vizet.
olvaso9
2021. június 21. 16:30
Világos beszéd.
JohnDoe1984
2021. június 21. 16:28
A demokratikusan megválasztott Magyar Országgyűlés világos útmutatást adott a Miniszterelnöknek tavaly nyáron a Magyarország elleni 7-es cikkely szerinti eljárásokkal kapcsolatban. Idézem: "- a folyamatban lévő, ún. „hetes cikkely szerinti eljárásokat” a Következő Nemzedék EU Eszköz és az MFF elfogadása előtt le kell zárni;" https://www.parlament.hu/irom41/11282/11282.pdf Mi történt? Nem sikerült megfelelően értelmezni a határozatot? Nem volt egyértelmű a parlamenti kérés? Nem volt elég demokratikus a határozat elfogadása? Miért bírálta felül Orbán ezt a döntést? Milyen érdekeket szolgált akkor, amikor nem a demokratikus parlamenti határozat alapján járt el? És mindezt milyen felhatalmazás birtokában tette? Kövér László kezdeményezésére remélem vizsgálóbizottság alakul, ami megvizsgálja azt, hogy a kormányfő mikor ment még szembe a demokratikusan megválasztott parlamenti akarattal? Milyen nemzetbiztonsági kockázatot jelentett és jelent mindez? Történt-e a nemzet számára előnytelen szerződéskötés, egyéb megállapodás aláírás és hozzávetőlegesen mennyi kárt jelentett ez az országnak? Teszi Kövér mindezt azért, h megtartsa az Országház további tekintélyét természetesen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!